Втрати зелених насаджень з початку війни

України, як і будь-яка країна в стані війни, несе найрізномантіші збитки та втрати. Кожного дня ми чуємо про зруйновану інфраструктуру та людські жертви. Наш ворог несе значні втрати, але все ж таки, він прийшов на наша землю і несе з собою тільки руйнування, мародерство і невігластво. Спілка виробників садивного матеріалу вирішила визначити скільки втрат зазнали зелені насадження в Україні і скільки знадобиться ресурсів та часу для їх відновлення.


Західна частина м. Київ.
Зруйновано 1568 га території інфарстрктури

На основі даних Інституту підготовки й досліджень Організації об’єднаних націй, який провів дослідження супутникових знімків і оцінив масштаби руйнування населених пунктів України ми вивели орієнтовні втрати площ зелених насаджень. Це лише частина від справжніх втрат по всій Україні, але для того аби залишатись максимально об’єктивними ми будемо грунтувати свої розрахунки на основі населених пунктів, що ввійшли у вище вказаного дослідження.

Найбльш масштабних втрат зазнала Маріупольська громада. Станом на 3 квітня 2022 року там зафіксовано 8250 га знищених територій, сюди входять всі елементи інфрастрктуру.

Вражаючі руйнування зафіксовані в селі Горенка Київської області. Там 77%  території села зруйновані, тобто майже весь населений пункт. Площа руйнувань склала близько 809 га.

Так сама ситуація з містом Ірпінь. До війни всі Кияни знали про неймовірний місцевий парк, проте, після приходу росіян 71% (3124 га) території міста зруйновано, а відновлення озеленення потрібно проводити на площі не менше ніж 1000 га.

Село Гостомель – “Місто Герой”, цей населений пункт також відчував “російську допомогу”.  58% території села знищено, це близько 928 га інфраструктури.

Leave a Reply

Your email address will not be published.